fbpx

Co liczy się w wystroju?

W wystroju wnętrz panuje wiele przeplatających się i wyrazistych nurtów, z których każdy charakteryzuje się niepowtarzalnością i unikatowym klimatem.

Jednym z naszych ulubionych jest nurt skandynawski. Dziś przybliżymy go Wam opisując naszą realizację, stworzoną we współpracy z pracownią projektową

MM Architekci – Małgorzata Bacik, Andrzej Bacik; Kuchnię w stylu skandynawskim.

Na początek weźmy pod uwagę oświetlenie – pomieszczenia aranżowane na styl północny wymagają dużej ilości światła naturalnego, jaki i sztucznego. Dzięki oknu w centralnym miejscy kuchni oraz silnemu oświetleniu głównemu, pomieszczenie jest równomiernie doświetlone niezależnie od pory dnia.

Skandynawski design stawia na dwie cechy; minimalizm oraz prostotę. Dzięki temu meble wykonane w tym stylu dodają lekkości kuchni. Również nasze meble wpisują się w ten trend, łącząc proste formy frontów z nienachalnymi dekoracjami w postaci rączek oraz delikatnych frezów. Całość wieńczy blat wykonany z ciemnego kamienia, który w elegancki sposób kontrastuje z wystrojem kuchni.

Głównymi materiałami wykorzystywanymi w nurcie skandynawskim są drewno oraz cegła. Nie zabrakło ich również w naszej aranżacji, chociażby w formie stołu i krzeseł wykonanych z jasnego drewna o prostej formie. Również białe panele nad strefą roboczą oraz nieotynkowana, pomalowana na biało cegła jednej ze ścian, nadają jej lekkości i sielskiego klimatu.

W kwestii dodatków i akcesoriów styl ten dominuje stal. W naszej realizacji reprezentowana jest ona przez okap, kuchenkę oraz uchwyt na akcesoria kuchenne.