fbpx

Kuchnia bez uchwytów – wady i zalety rozwiązania

Projektowanie pomieszczeń to w głównej mierze dobór odpowiednich rozwiązań dla wybranego stylu.

Decydując się na nowoczesną kuchnię jednym z elementów determinujących jej wygląd i funkcjonalność jest wybór pomiędzy tradycyjnymi frontami z uchwytami, a modną wersją z mechanizmem dotykowym.

Jako że oba rozwiązania mają swoich zwolenników, dziś pokażemy zalety oraz wady kuchni bez uchwytów.

Na początek skupmy się na pozytywach; w kwestii designu nowoczesne aranżacje kuchni bez uchwytów, bardzo mocno zyskują na wyglądzie, szczególnie jeśli chcemy by w jej wnętrzu panował minimalizm. Jeśli chodzi o kwestie praktyczne, gładkie fronty dużo łatwiej jest utrzymać w czystości. Brak uchwytów pozwala również na otwarcie drzwiczek szafki w pełnej rozpiętości.

Czy zatem jest to rozwiązanie bez wad? Oczywiście że nie! Szafki otwierane bezdotykowo zdecydowanie częściej należy myć, gdyż dużo łatwiej widać na nich wszelkie zabrudzenia i odciski palców, szczególnie w przypadku błyszczącego wykończenia frontów. Również otwieranie drzwiczek i szuflad w mokrych dłoniach (co w kuchni zdarza się dość często) może być utrudnione.

Podsumowując; czy warto wybrać kuchnię bez uchwytów? O ile celujemy w nowoczesny design i wygodę to tak! Jeśli jednak jesteś tradycjonalistą nic nie szkodzi; uchwyty nie prędko znikną z naszych kuchni.